kupon kodu kullanarak indirimli alışveriş

by kampanyaicin

Kupon Kodu Kullanarak İndirimli Alışveriş Yapmak

kuponkodu

İnternet üzerinden indirim kuponu dağıtan web siteleri aracılığı ile pek çok markanın indirim kuponuna ulaşmanız mümkündür. Bunun nasıl olduğunu anlatacak olursak, öncelikle markalar bu web siteleri için çeşitli kodlar üretirler ve bunların doğru hedef kitleye dağıtılmasını sağlarlar. Bu kodları markalardan elde eden, web siteleride, birden fazla markanın yer aldığı sitelerinden bu indirim kodlarını sunarlar. Tüketiciler bu aracı web siteleri üzerinden aldıkları kodlar ile, gerçekleştirdikleri alışverişlerde, aracı web sitesine para kazandırırlar, markalarında ürünlerini almış olurlar. Yani bu sistem en iyi reklam yollarından biridir. Bir dergi, gazete yada televizyona verilen reklamlar tükeicilerin algılarına yerleşir ancak, bu tür bütçeye katkı sağlayan fırsatlar en etkili reklam yöntemleridir.

Bir alışveriş örneği sunmak gerekirse, bir bilgisayar almaya karar verdiniz ve araştırmalarınız sonucunda, bir markayı tercih edeceksiniz. Alışverişe başlamadan önce bu marka ile ilgili indirim kuponu olup olmadığını araştırmanızda yarar vardır. Markalar eğer bir kod üretmiş ve bunu aracı bir site üzerinden sunuyorsa, bu sitelerin görevleri devreye girer. Yani aracı site üzerinden indirim kuponunu girin buttonuna tıklıyoruz, ardından site otomatik olarak açılıyor ve bir penceredede kod açılıyor. Kodu kopyala – yapıştır yöntemiyle markanın sitesine yapıştırıyoruz. Bu sayede ödememiz gereken bakiye indirim kodunun oranı değerinde indirime uğruyor.

Biz kupon sitesi üzerinden alışverişi gerçekleştiğimizde, hizmet aracılığı ücreti kupon sitesine yansıyor. Ancak tüketicilere hiçbir ücret yansımıyor, müşteriler sadece hostgator kupon kodu  kullanıyorlar.

Avrupada indirim kodu kullanımı, çok yaygın ve insanlar indirim kodu olmayan ürünleri almayı erteleyebiliyor. Ülkemizdede 2012 yılındna beri aktif olarak indirim kuponları kullanılmaktadır.